TECHNOLOGIA MP2

Technologia MP2 będąca połączeniem multipolarnej fali radiowej RF i impulsowego pola magnetycznego, wprowadzona przez firmę Venus Concept w 2010 roku jest nowatorska pod względem innowacji technologicznej i bardzo rozszerza zakres możliwości terapeutycznych.

 

W urządzeniu zastosowano technologię fal radiowych RF trzeciej generacji, będącą własnością patentową firmy. W metodzie tej prąd RF płynie jednocześnie pomiędzy wieloma elektrodami dzięki czemu jego energia zostaje skupiona, zogniskowana pomiędzy nimi tworząc jednolite pole fali elektromagnetycznej wysokiej częstotliwości. Pozwala to na bezpieczne, a jednocześnie bardzo skuteczne wykorzystanie fal radiowych do szerokiej gamy zabiegów:

 

- liftingu i wygładzania skóry,

- redukcji trądziku młodzieńczego,

- redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu

- oraz szeregu zabiegów terapeutycznych wywołanych działaniem termicznym.

 

Technologia multipolarna pozwala na uzyskanie różnej głębokości penetracji fal RF i ich równoczesne działanie na powierzchni i w głębi skóry. Zaletą tej nowej technologii  w porównaniu do innych jest to, że przepływ prądu jest ograniczony jedynie do obszaru gdzie przeprowadzamy zabieg. Nie wpływa to na całe ciało jak w metodzie monopolarnej i nie grozi komplikacjami które mogą wystapić w technologiach mono i bipolarnej. Atutem jest lepsze niż dotychczas sterowanie głębokością pracy fal w skórze oraz to, że działanie termiczne prądu RF występuje jednoczesnie na powierzchni (epidermis), w obszarze skóry własciwej (dermis) i tkanki podskórnej (hipodermis) na różnych głębokościach. Wiązka fal jest skumulowana, dzięki czemu wyniki terapii są widoczne już po pierwszym zabiegu. Ścisłe określenie dawki energii fali RF oraz nowatorski układ wielu elektrod pozwala na bardzo dużą skuteczność zabiegu przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

 

Absolutna nowością jest dodanie impulsowego pola magnetycznego działającego jednocześnie z falami RF. Jak pokazują  wieloletnie badania pole takie wywołuje angiogenezę, czyli formowanie się nowych włoskowatych naczyń krwionośnych oraz tworzenie nowych fibroblastów poprzez nietermiczny proces stymulacji biologicznej. Dzięki temu procesowi poprawia się mikro-krążenie w skórze oraz wzmacnia proces produkcji kolagenu wywołany działaniem termicznym fali RF. Kombinacja tych dwóch mechanizmów i ich zastosowanie do terapii schorzeń i poprawy stanu skóry została zastosowana po raz pierwszy w tym urządzeniu.

 

MP2 Synergy

 

Zalety technologiczne systemu (MP)2
• jednoczesna penetracja wielu warstw skóry,
• jednolite ogrzewanie obszaru zabiegu,
• nowoczesna i chroniona patentami technologia medycyny estetycznej,
• łatwy w obsłudze interfejs użytkownika i wszechstronne oprogramowanie